O mnie

Cześć! Właśnie tak witam się ze wszystkimi znajomymi i witam się tak też z Tobą, bo chcę, żebyś czuł/czuła się tutaj dobrze. Nazywam się Karolina Binek. Pochodzę z Raczyc, a mieszkam w Poznaniu. Mam 25 lat, w 2020 roku obroniłam licencjat z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WNPiD w Poznaniu, a dwa lata później pracę magisterską z nowych mediów na tym samym wydziale. Na co dzień pracuję też w jednej z poznańskich redakcji, prowadzę TikToka Fundacji Odzyskani oraz kilka innych ciekawych profili w mediach społecznościowych. Moją pasją są ludzie z pasją i to właśnie oni najczęściej zostają bohaterami moich tekstów. Najbardziej interesują mnie tematy społeczne, psychologiczne i te związane z ratownictwem medycznym. Ale mimo to porozmawiasz ze mną prawie o wszystkim.

Gdybym miała wymienić jedną rzecz, bez której nie potrafię żyć, byłaby to klawiatura, bo piszę codziennie i wlaściwie wszędzie. Dlatego też w 2015 roku, mając siedemnaście lat wydałam swoją pierwszą książkę pt. „Ale arbuz!”, którą napisałam w gimnazjum. W lipcu 2021 roku ukazała się natomiast moja druga powieść pt. „Pachniesz imbirem”, a rok później jej kontynuacja pt. „Usłyszeć ciszę”.

Chciałabym, by ten blog był dla mnie pamiętnikiem, a dla Ciebie wskazówką i dowodem na to, że marzenia można spełniać. I że nie ma końców. Są tylko nowe początki.

fot. Ania Leśniewska